Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2013

Πρόκριση στο κύπελλο ΕΠΣΝΑ για την Κ20

pan-panai-k20-k15Η ομάδα Κ20 του Παναιτωλικού νίκησε σήμερα με 2-1 τον Όμηρο Νεοχωρίου για τη διοργάνωση του κυπέλλου της ΕΠΣ Ν. Αιτωλοακαρνανίας και προκρίθηκε στη γ’ φάση. Προηγήθηκε στο 39’ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντινόπουλου.
Στο 41’ ο Κωστακιώτης σημάδεψε με κεφαλιά το δοκάρι και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Όμηρος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Κούσουλα από τον Τηλεμάχου. Ο Λαγός ευστόχησε ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Τη νίκη – πρόκριση στην ομάδα του Παναιτωλικού έδωσε ο Κοντογιάννης με εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις του αγώνα.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τηλεμάχου, Χαντάκιας (89’ Τουρλίδας), Καραλής, Ερινάλντο, Κοζάκης, Κωνσταντινόπουλος, Κωστακιώτης, Σιώρος, Κολοκοτρώνης, Ζαρκάδας (62’ Κοντογιάννης), Βασιλάρης.
ΟΜΗΡΟΣ: Ταράτσας, Βαλτογιάννης Κ., Γιερετσιάν (46’ Τσάμης), Πασπαλιάρης, Κάκκος Χ., Βαλτογιάννης Σ., Λαγός, Αποστολίδης (75’ Μιχάλης), Σεραφίγκος, Τσιφοπανόπουλος, Κούσουλας (61’ Φράγκος).